Kanayan Mantar Hydnellum peckii

Kanayan Mantar Hydnellum peckii

Daha önce de özellikle de Dünya’nın çeşitli coğrafyalarına ait tuhaf sayılabilecek, bakanın bir daha dönüp bakacağı cinsten İlginç Mantar Türleri‘ni sizler için derleyip paylaşmıştık. (Örnek olarak bkz: Rhodotus palmatus)

Dünyada pekçok canlı türü aslında muhteşem bir yaratılışın örnekleri olarak karşımıza çıkmakta. Ancak söz konusu mantarlar olunca işler daha da karmaşıklaşıyor, bir o kadar da ilginç ve acayip bir dünyaya kapılar ardına kadar aralanıyor. Sizce de çok heyecan verici değil mi? Makromantarlar dünyasında farklı bakış açıları ile incelemelerimiz ve yolculuğumuz devam ederken farklı, ilginç, renkli örnekleri de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Şimdi yine sizler için yepyeni ve rengarenk bir ilginç mantar örneği paylaşımımız olacak. Başlıkta da belirttiğim gibi latince adı Hydnellum peckii. Ancak onu birçok farklı isim ile ananlar ve arayanlar var. Özellikle fiziksel görüntüsü bu birçok farklı ismi daha anlaşılır hale getiriyor. Adeta kanlar damlayan bir bedene sahip. Bu sebeple Kanayan Mantar, Kan Damlatan Mantar, Şeytan Dişi veya Çilekler ve Krema, Kanayan Diş Mantarı olarak anılıyor.

Kanayan Mantar Hydnellum peckii” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir